,,Afta" ako spätná väzba života

Autor: Viliam Šimko | 24.4.2017 o 10:10 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  498x

Bežná vec: afta. Dokážete zrátať, koľko krát za život ste už mali aftu? Ak je prirodzeným stavom ľudského tela zdravie, príčina afty je prejavom duše na fyzickom tele, aby Vám dala niečo vedieť. Ale čo?

Nepríjemná, bolestivá afta ktorá mi z pár dní môjho života dokázala urobiť pár nie veľmi príjemných dní. Cítil som takú bolesť, že veškerá moja energia ktorú som v noci počas spánku nadobudol mi behom prvých pár hodín po prebudení zmizla. Vytratila sa. Ja som sa opäť cítil unavený, vyčerpaný pretože energia zmizla v boji, proti afte. V boji, proti tejto nesmiernej bolesti. Telo sa bránilo, robilo všetko preto, aby aftu vyliečilo. Pomáhal som mu, no problém je, že liečime choroby zvonku. Liekmi, mastičkami, tabletkami, pritom príčina chorôb je z vnútra. 

Pochopil som, že ak chcem telu pomôcť, musím sa vrátiť späť a spomenúť si na príčinu choroby, vnútornú, duševnú príčinu choroby: afty. 

Choroba sa nachádzala v ústach, v otvore ktorým sa vyjadrujeme. Ako som sa cítil posledné dni? Ako som sa správal posledné dni? Ako som vibroval posledné dni? Nad čím som rozmýšľal posledné dni a xy ďalších otázok smerujúcich na emócie a pocity za posledné dni. Aký pocit, malo zo mňa moje okolie posledné dni? Rozdával som radosť a lásku alebo smútok a hnev? Čo som posledné dni rozprával, viac som sa smial, alebo sa chmúril? A ľaľa :). Mám to.

Obdobie, kedy som sa hádal skoro s každým kto mi prišiel pod ruku. V práci som bol rozhádaný s dvoma kolegami a nakladali sme si tak, že ani jeden z tohto boja nechcel odísť porazený.

Fľusal som na nich a vyčítal im ich nedostatky, chyby, nedotiahnuté veci do konca a všetko, čo mi na nich vadilo. Všetko, čo som doteraz videl že nemalo zmysel hovoriť lebo to nezoberú ako konštruktívnu kritiku ale ako útok na ich osobu, som zo seba fľusal a fľusal. Pochytil som sa aj so svojimi najbližšími a taktiež to neviedlo nikam, len k zbytočným energetickým výmenám, kde nik neodišiel ako víťaz. Môj veľmi dobrý priateľ mi skoro každý deň opakoval ,,aký si dnes chmurkavý."

Prišiel som na príčinu choroby, jedu v mojich ústach alebo som úplne mimo? Zo zaujímavosti, len pre potvrdenie som si pozrel ,,duchovné príčiny chorôb" na Googli. V skratke, web: ,,Nevyslovené jedovaté slová a obviňovanie."

Pri uvedomení si faktu, že som posledné dni na ľudí len fľusal, mi z toho prišlo veľmi smutno, srdce bolo smutné, hlava argumentovala: ,,ale veď oni." Ale veď oni, sadol som si doma v kľude do kresla a pekne nad všetkým, čo som zo seba vyfľusal posledné dni pouvažoval. Zavrel oči, predstavil si ako sa to všetko už nedeje a ako jeden druhého rešpektujeme takého, akí sme. 

Trvalo asi desať minút, kým som pocítil obrovské uvoľnenie tlaku, ktorý som zažíval posledné dni. 

Moje ústa z afty boli opuchnuté, vyzeral som akoby mi trhali osmičku v ten deň, od bolesti som sa nevedel skoro na nič sústrediť, energiu som si musel dopĺňať poobednajším hodinovým spánkom z ktorého energia mi ostala len na dokončenie dňa. Po krátkej, desať minútovej uvedomovacej a očistnej kúre som dokončil deň a šiel si ľahnúť.

Ráno, to ráno si budem pamätať veľmi dlho. Zvíťazilo srdce nad argumentom rozumu: ,,ale veď oni." Nie oni, oni vibrujú tak, ako vibrujeme my. Je to naše zrkadlo a naše telo nám dáva spätnú väzbu na naše emócie, myšlienky. 

Vibrujte zdravo priatelia
Viliam Šimko :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nevedel spievať, no mal album. Kam zmizla dokonale zabudnutá prvá skutočná superstar

Odišiel z práce. Jožo Suchý chce znovu zopakovať úspech spred štrnástich rokov.


Už ste čítali?