A ak by bolo všetko inak?

Autor: Viliam Šimko | 14.3.2017 o 12:12 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  513x

Všetko inak, ako veríme že je? Čo ak by svet, o ktorom si myslíme že je taký alebo taký, nebol ani jeden z nich, ba dokonca niečo oveľa viac?  Je možné veriť vo všetko a zároveň v nič?

Poslednú dobu všade všetci riešia, čo vôbec realita je. Čo vlastne žijeme, aký má náš život zmysel, prečo sme tu, či sme tu sami, čo sa s nami stane ak zomrieme, či vôbec musíme zomrieť alebo je to len program, čo je duša a pod. 

,,Spochybňujte všetko, čomu budete v živote veriť." Mark Dzirasa
Veľké slová veľkého človeka. Tento výrok v sebe ukrýva pravdu. Vašu pravdu o pravde, ktorú nosí každý z nás v sebe. 

Ateista ako príklad viery.
Môj názor? Ateista verí v to, že nič ako Boh, sila Vesmíru, sila Univerza, Vyššia moc a pod. neexistuje. Ale verí, verí v samého seba, vo vlastné sily, na nikoho sa nespolieha a využíva sily vlastného ,,božstva". Je veriaci? :)

Prečo sa tak škatuľkujeme?
Ak niekto verí v Boha, neverí v mimozemšťanov. Ak niekto verí v mimozemšťanov, neverí v Boha. Ak niekto verí v seba, neverí v Univerzum a v sily, ktoré nemá ani v najmenšom prípade šancu vidieť. 

Je možné veriť vo všetko a zároveň v nič? 
Osobne sa zamýšľam nad všetkým, či náhodou aj to, nie je jedna z možností pravdy, ,,reality" ktorú ale my nevidíme. Čo ak:
Sila myšlienok - myšlienky sú veci, čo ak je to naozaj pravda? Čo v prípade že myšlienky majú tak obrovskú hybnú silu, že Tvoria všetko, čo považujeme za realitu? A čo ak nie? Tak je to jedno :)
Sila emócií - emócie sú kompas a tvoria ešte silnejšie ako myšlienky? Ak by to bola pravda, sledujte, ako sa najčastejšie cítite. Skúste vedome zmeniť svoj stav pocitov a sledujte na živote vôkol Vás, či sa niečo zmenilo. Možno to funguje :)
Slnko je tvor, Mesiac je tvor - Ak sa vydáme za hranice toho, čo sme sa naučili v škole a ak si odmyslíme vedomosti, ktoré sa pár generácií šíria a ich pôvod ani nepoznáme, môžeme sa ocitnúť pred veľmi zaujímavým pohľadom Atlantíďanov, Mayov, Egypťanov a ďalších, o ktorých si len myslíme, že niečo vieme. Čo ak sa v skutočnosti tieto bytosti dokázali prepojiť napríklad so Slnkom alebo Mesiacom a rozprávať sa s nimi (samozrejme trošku na inej úrovni) ako sa dokážeme rozprávať my ľudia medzi sebou? S Mesiacom, s Hviezdami, s Univerzom. Ešte lepšie, čo ak tieto bytosti sú našimi predkami, my sme ich inkarnáciou v tomto svete hmoty a dokážeme to isté, len to chce trochu tréning? Fascinujúce? Minimálne na zamyslenie, čo ak :). A čo ak nie, tak pre nás Slnko bude znamenať len teplo, zimu, svetlo, tmu :) a Mesiac len spln, nov, príliv a odliv. Všetko je v poriadku.
Delfíny a veľryby sú inkarnovaní Plejáďania - (uznávam, trošku mindfuck). Jediné cicavce žijúce vo vode? (delfíny a veľryby). Jediné (ryby), ktoré sa musia nadychovať nad hladinu vody? (delfíny a veľryby). Živočích, ktorý sa najčastejšie používa na terapie pri ťažkých chorobách alebo autizme a pod.? (delfíny). Plejáďania (ak existujú) boli/sú považovaní za jedných z vesmírnych liečiteľov. Ďalej nebudem vypisovať, no pri trošku otvorenejšom zmýšľaní niekomu aj tento ,,mindfuck" môže pripadať ako jedna z možných realít v ktorých žijeme. Alebo nie :). 
Pyramídy postavili v časoch ,,bájnej" Atlantídy - Ešte lepšie, pomáhali im bytosti z Orionovho pásu :D. A čo, veď aj tak dodnes nikto nevie, ako sa pyramídy postavili. Takže, prečo nie :), no predsa, čo ak nie :). 
Rheptilians - no comment, túto tému nemám rád. 
Duchovia, duše, anjeli - Niekedy nevieme nájsť ani kľúče, ktoré držíme v ruke, takže ... 
Zem - Gaya - Pača Mama je živý organizmus, živý tvor - Za živého považujeme len niečo, čo má oči, uši, dýcha (dosaďte si čokoľvek), no prečo napríklad nie Mesiac alebo Zem, ktorá nás nezištne nosí na svojom ,,tele"? Dýcha, hýbe sa, má fázy, má určitý cyklus, vyvíja sa, život dáva, no život aj berie, ... . Môžeme ju určitým spôsobom považovať za živú bytosť. No čo ak je to bytosť, s vlastným vedomým? Skúste sa s ňou porozprávať :).
Nič nie je náhoda, všetko čo sa deje má nejaký zmysel, všetko čo sa deje okolo nás sme si vytvorili sami, karma, dharma ...

Predstavte si, čo ak by aspoň jedna z týchto vecí bola reálna? Čo ak aj dve? A čo ak všetky? 

Pravdu? Je to úplne jedno, aj tak ide len o to, ako sa pri tom cítite. Či cítite odpor, alebo radosť. 

Toto Vám možno odpáli dekel :D
O anjeloch, démonoch, nebi, pekle, duchoch, dušiach a o sile myšlienok a všetkom sme už poslednú dobu počuli celkom dosť asi všetci. 
Všetci poznáme ,,rozprávku" Harry Potter, od spisovateľky ktorá napísala tento unikátny príbeh som dávnejšie čítal knihu ,,Fantastické zvery a ich výskyt". Prednedávnom vyšiel skvelý film s rovnakým titulom. Už pri čítaní knihy som sa zamyslel nad tým, čo ak to všetko je pravda? Čo ak všetky zvery, ktoré v knihe opisuje, sú reálne? Čo ak film, nie je fantasy ale veľmi podobný obraz niečoho, čo sa naozaj stalo? Deje? Na konci filmu padal na celé mesto, v ktorom sa príbeh odohrával dážď so zabúdajúcim zaklínadlom. Všetci, ktorí neobyčajný čarodejnícky svet videli, zabudli na všetko, čo vidieť nemali. 
Z toho vyplýva, čo ak by sme my boli svedkami niečoho podobného, ale nemáme o tom ani tušenie (tušenie možno áno :) ).

V čo verím? Vo všetko a zároveň v nič. Verím, v to čo vidím a cítim že funguje. Verím vo všetko, čo mi vyvoláva dobré pocity. Ak mám chuť si predstaviť, že všetko je frekvencia, tak si vizualizujem celý svet vôkol mňa do frekvenčných vĺn ako hudbu. Predstavím si vôkol seba veľa duchovných bytostí ktoré ma sprevádzajú týmto svetom hmoty, anjelov, ochrancov, univerzum ako sa rozpína a plní každú túžbu ktorá je vysielaná, ako je všetko prepojené a bez náhody. Ja sa pri tom cítim dobre, priam skvele a predstava, že všetko čo sa deje v Našom živote sme si vytvorili sami, je veľmi oslobodzujúce a motivujúce ísť ďalej :).

Možno Vám to pomôže.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nevedel spievať, no mal album. Kam zmizla dokonale zabudnutá prvá skutočná superstar

Odišiel z práce. Jožo Suchý chce znovu zopakovať úspech spred štrnástich rokov.


Už ste čítali?