15 vecí, ktoré nedlhujete nikomu (aj keď si myslíte, že áno)

Autor: Viliam Šimko | 14.4.2015 o 0:00 | (upravené 16.4.2015 o 13:53) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  223x

Viem, aký veľký je spoločenský tlak na Vás, aby ste sa správali určitým spôsobom. Niektorí ľudia dokonca vedia, čo je pre Vás a pre celý svet najlepšie. Ale pamätajte si ...

1. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE VAŠEJ ŽIVOTNEJ SITUÁCIE.

Nezáleží na tom, v akej životnej situácii sa nachádzate, či už máte spolubývajúcich, žijete sami, žijete s partnerom/partnerkou bez manželského zväzku, alebo žijete stále so svojím/svojou ex. Nemusíte vysvetľovať nikomu prečo žijete tak, ako žijete.

 

2. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE VAŠICH ŽIVOTNÝCH PRIORÍT.

Chcete začať podnikať? Stať sa kňazom alebo rabínom? Predať všetky svoje veci, zbaliť sa a vyraziť na cestu naprieč Indiou? Choďte do toho! A pamätajte, nemusíte vysvetľovať svoje priority nikomu. Sú Vaše a nemusíte sa nimi snažiť zapôsobiť na ľudí.

 

3. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ OSPRAVEDLNENIE, POKIAĽ VÁM TO NIE JE ĽÚTO.

Ak ste urobili niečo, čo niekto iný nemá rád ale Vy to neľutujetenikomu nedlhujete ospravedlnenie. Ospravedlnenie znamená pokúsiť sa napraviť chybu, ktorá mala dopad na ostatných.

 

4. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE AK POTREBUJETE BYŤ OSAMOTE.

Ak budete potrebovať čas pre seba, to neznamená že ste bezočivý, introvertný, alebo nepriateľský. Len potrebujete byť osamote. Nemusíte vysvetľovať Vašu potrebu. Len si užite drahocenný čas byť sám so sebou.

 

5. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VÁŠ SÚHLAS NA ICH OSOBNÉ PRESVEDČENIA.

Keď s Vami ľudia zdieľajú svoje osobné presvedčenia, je to často známka dôvery, ktorá by mala byť ohodnotená. Je to okno do ich duší a to, ako myslia. Ale len preto, že sa s Vami niekto podelil o svoje osobné presvedčenia neznamená, že musíte kývnuť na súhlas. Pozrite tiež # 3.

 

6. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ ,,ÁNO“ NA VŠETKO, ČO HOVORIA.

Viem, že to môže byť ťažké povedať nie na vážnu prosbu, ale viem, že nemusíte hovoriť áno na všetko, o čo Vás každý žiada. Určte si svoje limity a to, čo ste ochotný urobiť pre ostatných.

 

7. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE PRE SVOJ FYZICKÝ VZHĽAD.

Ak ste schudlipribralizmenili vlasynarástli Vám fúzy alebo urobili niečo s fyzickým vzhľadom, nie ste nikomu dlžný vysvetlenie že prečo. Je to len na Vás a je to len a len Vaša vec. Nech sa vyrovnajú aj s ružovými vlasmi.

 

8. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE AKÉ  JEDLO PREFERUJETE.

Všetci máme radi rôzne druhy potravín. Ak sa niekto pokúsi súdiť Vás za to, nezaoberajte sa tým. Nemusíte vôbec nikomu vysvetľovať aký druh jedla máte radi. Mäso, nemäso, bylinky, zelenina, fastfood-y no čokoľvek, čo Vám chutí. V jednoduchosti, jedzte čo chcete a ani sa neobviňujte.

 

9. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE PRE VÁŠ SEXUÁLNY ŽIVOT.

Nech už Váš sexuálny život neexistuje, alebo sa každý deň zobúdzate vedľa inej osoby, je to čisto len a len Vaša vec. Ľudia sa budú snažiť súdiť Vás za to, s kým spávate alebo aká je Vaša sexuálna orientácia ale to, čo si myslia, na tom väčšinou nezáleží, pretože sa Vás to netýka.

 

10. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE VAŠEJ KARIÉRY ALEBO OSOBNEJ ŽIVOTNEJ VOĽBY.

Pokiaľ ide o smer ktorým v živote chcete ísť, nie ste nikomu dlžný vysvetlenie Vašej kariéry alebo osobnej životnej voľby. Len to urobte a robte to ďalej! Ľudia, ktorí sa do toho starajú Vás zväčša budú brzdiť alebo sa budú snažiť zastaviť Vás.

 

11. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE VAŠICH NÁBOŽENSKÝCH ALEBO POLITICKÝCH NÁZOROV.

Či už ste pravičiar, ľavičiar, komunista, katolík, protestant, žid alebo moslim, je to Vaša voľba a nikomu nedlhujete vysvetlenie. Ak sa chce niekto zabaviť úprimnou diskusiou s Vami a Vy tiež, dajte sa na to! Dobrá diskusia a výmena myšlienok/názorov znamená niekedy aj veľa zábavy. Potrebujete na to ale uvedomelého človeka s otvorenou mysľou.

 

12. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE, ŽE STE SINGLE.

Nezáleží na tom, či ste slobodný pre imidž, zámerne alebo náhodou – ste proste single! Šance sú a Vy ste za tieto šance vďačný a zároveň ste šťastný tak, ako to je. Možno ste pod spoločenským tlakom nájsť si partnera/partnerku, oženiť/vydať sa ale Vy len kľudne pochodujte v rytme vlastného bubna.


13. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ STRETNUTIE LEN PRETO, ŽE VÁS O TO POŽIADAL.

Je veľmi dôležité mať to na pamäti. Nemusíte povedať áno len preto, že Vás niekto požiadal, aby ste šli s ním/s ňou! Jedná sa o Vašich známych, priateľov, partnerov, Vašu partiu a kohokoľvek kto Vás o to žiada. Nie ste dlžný nikomu žiadne vysvetlenie, pokiaľ to sami nechcete.


14. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE SVOJHO ROZHODOVANIA SA O MANŽELSTVE.

Chcete sa vydávať/ženiť v 18-tich? Nechcete sa nikdy vydávať/ženiť? Tak, ako ste slobodná a svojprávna bytosť a ako sa rozhodujete v živote na základe vlastnej vôle, tak isto je aj rozhodnutie sa o manželskom zväzku len a len Vaša vec.


15. NIE STE NIKOMU DLŽNÝ VYSVETLENIE VÁŠHO VÝBERU VZŤAHU.

Dokázali ste odpustiť človeku, ktorý Vás podviedol? Dali ste sa znovu dohromady so svojím bývalým partnerom/partnerkou? Odmietli ste ponuku na sobáš? Na všetky rozhodnutia máte obrovský počet dôvodov a preto ani Vaše rozhodnutia ani Vaše dôvody nie ste nikomu dlžný vysvetľovať.

 

Pamätajte, je to len a len Váš život. Každý nech ho žije podľa seba, ste jedinečná bytosť a prajem Vám jedinečný život :).
 

Ďakujem za prečítanie :).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?